ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace


DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA


Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

dodržení kupní smlouvy při prodeji auta

Michaela Ekhardová (ke***8@...) - 01.09.2017 12:14:14 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,
pořídili jsme auto od soukromého člověka, ale jednal za něj prostředník. Auto jsme si dovezli s tím že ve svém bydlišti si zařídíme pojištění vozidla a uděláme evidenci. Po té zašleme údaje bývalému majiteli a ten vozidlo přepíše. V kupní smlouvě byl dodatek že nejpozději měsíc od podpisu kupní smlouvy bude automobil převeden. Jenže nám nedošlo, že na evidenci automobilu je třeba Velký technický průkaz a aby jsme to sfoukli na ráz byla nám přislíbena i plná moc ,aby jsme si auto mohli přepsat sami. Prostředníci naslibovali hory doly, že už papíry jsou na cestě a bla bla bla. A pak přestali komunikovat. Jsou to již dva měsíce a auto stále není přepsané a velký technický průkaz taky nemáme. Jak postupovat dál. Nepomohl přístup ani v dobrym ani v špatným.


Administrátor (p.***s@...) - 04.09.2017 11:46:02

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jednoznačně vyplývá, že jste při nákupu vozidla narazili na nepoctivého obchodníka (zprostředkovatele prodeje). V takovém případě bohužel neexistuje jednoduchá rada, jak nastalou situaci řešit (a to tím spíše, že neznáme přesné okolnosti Vašeho případu – zejména s kým byla skutečně uzavřena kupní smlouva a k čemu se prodávající/zprostředkovatel ve vztahu k Vám zavázal).

Vzhledem k tomu, že Váš obchodní partner je s největší pravděpodobností podvodník (a na Vaše výzvy již delší dobu nereaguje), je na místě se obrátit na odborníka (nejlépe advokáta), který Vám pomůže s uplatněním Vašich práv. V krajním případě se lze samozřejmě domáhat ochrany i v rámci soudního řízení (z důvodu neoprávněného zadržování Vašich dokumentů).

Obecně však v žádném případě nedoporučujeme se s automobilem bez osvědčení o registraci vozidla účastnit silničního provozu (a to i přesto, že v některých internetových diskusích je tento problém bagatelizován), neboť Vám hrozí postih ze strany Policie ČR a případné další nepříjemnosti v souvislosti s možným spácháním dopravní nehody.

Při koupi vozidla je velmi důležité si s prodávajícím předem vyjasnit postup, který bude ve věci předání dokumentů a zápisu změny vlastníka do registru vozidel následovat. Vždy je přitom bezpečnější trvat na předání všech dokumentů (včetně technického průkazu) již při převzetí vozidla. V opačném případě se vystavujete riziku, že Vám z důvodu nepoctivého jednání Vašeho obchodního partnera bude znemožněno automobil užívat.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.