ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Nákup automobilu v AAA

Jana (ja***r@...) - 04.09.2017 17:25:04 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,
potřebovala bych radu.Před 5 dny jsme v AAAAuto koupili vůz na úvěrovou smlouvu. Naskytla se možnost auto splatit hotově. Takže jsem od úvěrové smlouvy odstoupila. Z AAA SE MNOU ZATÍM NIKDO NEKOMUNIKUJE!Ikdyž jsem tam už několikrát telefonovala.Budou muset vystavit novou kupní smlouvu? Na autě nebylo ještě nic zaplaceno.Jejich nehorázný postup od začátku koupi mě pohoršuje na tolik!Že bych nejraději odstoupila i od smlouvy kupní! Mám na to nárok?Odstoupit bez udaní důvodů:?
Děkuji za info

Administrátor (p.***s@...) - 05.09.2017 12:55:26

Dobrý den,

z Vašeho dotazu bohužel není zcela zřejmé, jaké smlouvy a v jaké vzájemné souvislosti jste ve věci nákupu vozidla v autobazaru uzavřela. Není jasné ani to, zda jste kupní smlouvu s autobazarem uzavřela v pozici spotřebitele. Nebylo by proto seriózní, abychom Vám radili další postup bez přesné znalosti Vaší věci. Doporučujeme Vám proto, abyste urychleně kontaktovala právníka z Vašeho okolí a s ním celou záležitost konzultovala.

Obecně platí, že od smlouvy lze dle občanského zákoníku odstoupit buď v případě, že si strany takovou možnost ve smlouvě sjednají (pak záleží na konkrétním smluvním ujednání – lze samozřejmě sjednat i odstoupení od smlouvy bez udání důvodu, ovšem nebývá to obvyklé), nebo na základě zákona.

Občanský zákoník obecně vymezuje, že odstoupení jedné ze stran od smlouvy je možné, pokud druhá strana porušila smlouvu podstatným způsobem. Za podstatné porušení smlouvy se považuje takové porušení, pro které by „poškozená“ strana smlouvu původně vůbec neuzavřela, pokud by o tomto porušení věděla (jednoduše řečeno – pokud by například kupující věděl, že mu prodávající zboží dle kupní smlouvy vůbec nedodá, smlouvu by s ním jistě na počátku neuzavíral).

Odstoupení od kupní smlouvy dle občanského zákoníku dále přichází v úvahu také v souvislosti s uplatněním práv z vad dodaného zboží (jak jsme v této poradně uváděli například v odpovědi ze dne 31. 7. 2017 v souvislosti s chybějícím filtrem pevných částic v zakoupeném automobilu).

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.