ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Převod auta na dědice v I kat

Václav Culka (va***a@...) - 07.10.2017 22:35:12 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,
mám osobní auto Favorit a chtěl bych ho převést na dceru darem či úplatou .Zarazila mě však výše poplatků (zvláště výše ekologické .daně 3800 Kč ,.)
D ot a z u j i se zda by se -v případě že by po mě auto později získala do svého vlastnictví dědictvím (Ikat dědiců) mohla vyhnout některým poplatkům obvyklým v případě změně vlastníka vozidla prodejem cizí osobě. Děkuji

Administrátor (p.***s@...) - 10.10.2017 10:19:24

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Problematika tzv. ekologické daně je upravena v zákoně o odpadech (zákon č. 185/2001 Sb.)., ve kterém je stanovena povinnost žadatele o registraci vozidla zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků (lidově označováno jako „ekologická daň“).

Od povinnosti hradit uvedený poplatek jsou osvobozeny některé skupiny osob – osoby těžce zdravotně postižené (držitelé průkazu ZTP nebo ZTP-P) a dále žadatelé, u kterých dochází k přeregistraci vozidla v důsledku zániku společného jmění manželů nebo v důsledku nabytí a vypořádání dědictví.

Z toho vyplývá, že pokud by Vaše dcera registrovalo vozidlo, které by nabyla v důsledku vypořádání dědictví, byla by od placení ekologického poplatku dle zákona o odpadech osvobozena.

Pro podrobnější informace doporučujeme obrátit se na odborníka na danou problematiku.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.