ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Koupě auta

Zuzana (Vr***Z@...) - 25.10.2017 09:04:52 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den, kupovali jsme auto z komisního prodeje, zkušební jízdu prováděl prodávající a to jen na dvoře cca jsme pojezdili 50m. ( Je to to malé autíčko max rychlost 45km ). Ale když jsme pak jeli na přepis tak to sotva jelo 30km/h, říkala jsem mu, že to není normální, říkal mi že při výměně řemene je. Pak jsme jeli domů, ujeli 20km z auta se začalo kouřit a jelo max 20km/h, po zastavení něco téct. Tak si ho pán zas vzal, že ho opraví a doveze. Mi jsme si zatím koupi rozmysleli a chceme odstoupit od kupní smlouvy a auto vrátit. Prodávající nechce, že už peníze předal pánovi a ten je investoval a já se můžu stavět na hlavu. Koupě proběhla 24.10 a já jsem mu volala že to chci vrátit hned druhý den ráno 25.10. Jak mám prosím postupovat? Předem děkuji za odpověď Vrátníčková

Administrátor (p.***s@...) - 26.10.2017 19:40:05

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Pro posouzení Vašeho problému je klíčové, s jakým subjektem a za jakých podmínek jste uzavřeli smlouvu o koupi automobilu (pokud tato smlouva byla ve Vašem případě uzavírána v písemné formě).

Tzv. „komisní prodej“ je poměrně často využíván k prodeji ojetých vozů, jsou s ním však spojena jistá rizika, a to zejména pro případ, že dojde k uplatnění nároku kupujícího z titulu vad vozu (Vaše situace). Je totiž neblahou praxí některých neseriózních prodejců, že se pokouší svoji zákonnou odpovědnost za porušení smlouvy přenést na původního vlastníka vozu a kupujícího tím poškodit na jeho právech. Řešení se pak odvíjí od konkrétního ujednání v příslušné kupní či jiné smlouvě a od dalších okolností daného případu.

Bez bližší znalosti Vaší věci nelze seriózně určit, zda máte na odstoupení od smlouvy vůči prodejci bez dalšího nárok. Pokud chcete věc řešit právní cestou, doporučujeme se obrátit na advokáta ve Vašem okolí a s ním přesný postup konzultovat.

Obecně však zejména doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost technickému stavu vozidla při uzavírání kupní smlouvy a nespokojit se s neurčitými a nepřesvědčivými reakcemi prodejce (a to i s přihlédnutím k ne zcela standardnímu způsobu prodeje). Jen tak lze předejít následným potížím s uplatněním Vašich nároků z titulu zjištěních vad vozu.

Pro Vaši inspiraci odkazujeme na dřívější odpovědi v této poradně, které se tématu rovněž věnovaly (např. odpověď ze dne 31. 7. 2017 a ze dne 7. 9. 2017).

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.