ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace


DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA


Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

převod auta

milunka (ba***e@...) - 05.06.2018 22:30:33 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den, 5.2.2018 koupil tatinek (70le)tauto v autobazaru. tatínek jel hned cca7.2.2018 na evidenční prohlídku,aby bylo možno převést auto v evidenci vozidel. předali jsme všechny doklady od vozidla i evid.prohlídce a bohužel do dneška tj 5.6.2018 auto neni převedené. Chtěli jsme vozidlo vrátit a ať nám vrátí peníze ,prodejce pořád slibuje a balamutí tatínka,že to už bude vyřízeno a stále nic. Máme nějakou šanci na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Tatínek je invalidní dal všechny svoje úspory a prodejce ho takto zneužil. a auto se kterým nemůže jezdit je mu kničemu a nutně ho potřebuje.již jsem mu poslala SMS ,že chceme odstoupit od smlovy.(bez reakce z jeho strany) Děkuji za radu


Administrátor (p.***s@...) - 13.06.2018 09:56:50

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Z Vašeho popisu problému není bohužel zcela jasné, z jakého důvodu doposud nedošlo v registru vozidel k zápisu změny provozovatele automobilu ve vlastnictví Vašeho otce.

Pokud je za nastalou neuspokojivou situaci odpovědný výhradně prodávající (autobazar), pak samozřejmě přichází v úvahu uplatnění nároku Vašeho otce z titulu porušení povinnosti ze strany autobazaru.

Bez bližší znalosti Vaší věci však nelze „na dálku“ seriózně určit, zda má Váš otec bez dalšího nárok na odstoupení od smlouvy o koupi vozu. Pokud se rozhodnete řešit věc právní cestou (což považujeme za vhodné), doporučujeme se obrátit na advokáta ve Vašem okolí a s ním podrobnosti Vašeho případu konzultovat.

Pro Vaši inspiraci doporučujeme i ostatní odpovědi v naší právní poradně, které se zmíněné problematiky týkají.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.