ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Záloha na koupi ojetého vozu v bazaru

Ludmila (du***e@...) - 19.07.2018 21:49:04 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den , složila jsem zálohu na koupi ojetého vozu, která je brána jako nevratná. Byla jsem rozhodnutá si vůz koupit a zažádala si o financování úvěrem. Úvěrová společnost mi úvěr neposkytla, neboť zjistili, že rok výroby auta není 2010, ale 2007. Autobazar inzeruje rok výroby včetně uvedení do provozu 3/2010, což však není pravdivé. Předpokládám, že v tomto případě jde o klamavou informaci a nevratnost zálohy tím padá a mám nárok na vrácení zálohy, je to tak ? Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem.

Administrátor (p.***s@...) - 23.07.2018 08:13:07

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Bez bližší znalosti Vašeho případu (zejména smlouvy, kterou jste ohledně rezervační zálohy uzavřela s daným autobazarem) však bohužel nelze „na dálku“ rozhodnout, zda máte na vrácení rezervační zálohy bez dalšího nárok.

Je evidentní, že autobazar se vůči Vám nezachoval poctivě, když (zřejmě úmyslně) uvedl nepravdivé údaje o vozidle, o které jste projevila zájem. Tato skutečnost Vám však sama o sobě nemusí zajistit bezproblémové vrácení Vámi složené zálohy, když se může stát, že autobazar nebude chtít peníze „po dobrém“ vrátit. Za takových okolností doporučujeme vyhledat advokáta ve Vašem okolí a spolu s ním vůči neserióznímu autobazaru postupovat (tedy kvalifikovaně vyzvat autobazar k vrácení zálohy, případně následně podat žalobu k soudu).

Do budoucna dále doporučujeme důsledně zvažovat placení rezervační zálohy před uzavřením kupní smlouvy, a to zejména u neznámých či neprověřených prodejců. Jen tak lze minimalizovat riziko vzniku problému, se kterým se momentálně potýkáte.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.