ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace


DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA


Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Havarovaná karoserie

Jana (j.***a@...) - 18.12.2018 12:39:08 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den, ráda bych se zeptala na jednu věc. Před dvěma dny jsme s manželem byli kupovat ojetý vůz z autobazaru. Vybrali jsme si auto, které s námi zaměstnanec autobazaru projel. Auto zatáčelo mírně doleva, což zaměstnanec přisoudil nevyváženosti kol. Auto bylo jinak vizuálně v pořádku, tak jsme sepsali kupní a leasingovou smlouvu. Poté manžel obdržel a podepsal protokol o zkušební jízdě a předání vozidla, který si bohužel přečetl jen zběžně a nevšiml si, že u části, kde se píše o stavu vozidla je zmíněná v minulosti havarovaná a opravovaná karoserie. Chci se zeptat, jaké máme v tomto případě naděje na odstoupení od smlouvy a vrácení vozidla. Nikdo se tam nezmínil, že by vůz byl bouraný a ani v kupní smlouvě toto nebylo zmíněno Až v tomto předávacím dokladu, který manžel podepsal až příliš rychle, neboť jsme na pobočce strávili čtyři hodiny a byli jsme značně vyhladovělí. Moc děkuji za odpověď.


Administrátor (p.***s@...) - 20.12.2018 09:46:21

Dobrý den,

děkujeme za Vaši otázku.

Z Vašeho dotazu bohužel není zřejmé, zda se na zakoupeném vozidle projevily vady, které znemožňují jeho užívání, či zda je problémem „pouze“ to, že na automobilu byla opravována havarovaná karoserie (a proto zřejmě vůz zatáčí doleva). Samozřejmě také záleží na přesné formulaci jednotlivých dokumentů a na tom, za jakých podmínek jste smlouvy s autobazarem uzavírali (zda jste se skutečně nacházeli v tísni či zda na Vás prodejce dokonce vyvíjel nějakou formu nátlaku). Bez bližší znalosti Vaší věci není možné „na dálku“ odhadnout pravděpodobnost Vašeho úspěchu v potenciálním sporu s autobazarem.

Pokud jste však byli při podpisu kupní smlouvy srozuměni s tím, že vozidlo má popsanou vadu (zatáčí na jednu stranu) a zároveň jste podepsali předávací protokol, ve kterém je uvedena informace o havarované karoserii, bude Vaše pozice zřejmě poměrně složitá. Přesnější informace Vám poskytne odborník (zejména advokát), který se danou problematikou zabývá a který bude mít možnost seznámit se s podrobnostmi Vašeho případu.

Obecně při koupi ojetého automobilu doporučujeme veškerou smluvní dokumentaci podepisovat v klidu a zejména po důkladném pročtení příslušného dokumentu. Pokud je zřejmé, že s vybraným vozem něco není v pořádku (např. nepřirozeně zatáčí na jednu stranu), není vhodné narychlo uzavírat kupní smlouvu a podepisovat předávací protokol. Naopak za takových okolností doporučujeme nechat automobil před koupí zkontrolovat odborně zdatnou osobou, která nezávisle určí příčinu nestandardního chování vozu. Jen tak lze účinně předejít potížím, které popisujete ve svém dotazu.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.