ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Auto původem z Kanady

Zuzana (zu***a@...) - 15.01.2019 21:24:05 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,
chtěla bych si koupit ojeté auto zn. Subaru z Německa. Při prohlídce v autobazaru jsem ale zjistila, že auto je dovezené z Kanady (přes Polsko). Skušebni jízda neproběhla, protože auto není zaregistrovane, tudíž nemá značky. Majitel autobazaru tvrdí, že jinak jsou všechny papíry v pořádku a s odhlášení a převozními značkami mi na nemeckych úřadech pomůže. Za auto jsem zaplatila zálohu 500e, ale teď zpětně uvažuji, zda nebude původ auta v ČR problém, zda jsem udělala správně? Děkuji

Administrátor (p.***s@...) - 20.01.2019 12:34:16

Dobrý den,

děkujeme za Vás dotaz.

Bohužel nejsme bez dalšího schopni posoudit, zda jste v souvislosti se záměrem zakoupit ojetý automobil ze zahraničí postupovala správně. Rovněž nejsou z Vašeho dotazu zřetelné okolnosti Vaší dohody s prodejcem vozu (zejména, zda byl původ vozidla předmětem dohody mezi Vámi a autobazarem).

Obecně lze říci, že registrace vozidla ze zahraničí (a to i ze zemí mimo Evropskou unii) v České republice za splnění předepsaných podmínek v zásadě možná je. Legislativa spojená s dovozem vozidel je však složitá a pro posouzení konkrétního případu je třeba věc konzultovat s osobou odborně zdatnou v oblasti registrace vozidel nebo přímo s příslušným orgánem veřejné správy.

Ve věci Vámi složené zálohy a možnosti jejího navrácení bohužel nemáme dostatek informací, neboť záleží na tom, jak jste se s prodávajícím ve věci převodu vozu dohodla. Vás případný nárok by byl po prostudování Vašeho případu schopen posoudit profesionál v oboru (například advokát).

V uvedené souvislosti si dovolujeme odkázat na odpověď v této poradně ze dne 23. 7. 2018, jejímž předmětem byla otázka vrácení zálohy složené autobazaru před samotnou koupí vozu.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.