ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

koupě náhradneho dílu na vrakovišti

Mirek (mi***s@...) - 25.03.2019 13:05:10 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den, koupil jsem automatickou převodovku z vrakoviště kde mne ujistoval, že se zhoduje s mým typem, a po pokusu o montáž, servis zdělil, že tam nepasuje příruba. Mohu to vrátit? Nedostal jsem žádny doklad o koupi. Mám jenom záznamovou komunikaci. Děkuji

Administrátor (p.***s@...) - 26.03.2019 18:07:47

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Samozřejmě platí, že se u prodejce můžete pokusit o vrácení převodovky s odvoláním na předchozí ujištění, že náhradní díl bude plně funkční. Odhadovat reakci protistrany je však velmi obtížné.

Pokud by vznikl mezi Vámi a prodejcem spor, záleželo by na tom, zda byste byl schopen prokázat pochybení (protiprávní jednání) prodejce a domoci se vrácení zaplacené kupní ceny. Posouzení Vašeho případného nároku však bohužel „na dálku“ není možné. Jednoznačně by Vám však situaci neusnadnila skutečnost, že nemáte k dispozici žádný doklad o koupi náhradního dílu.

Doporučujeme být v případě koupě věci od neprověřeného prodejce obezřetní a předcházet tak vzniku podobných nepříjemností.

Pro Vaši inspiraci též odkazujeme na dřívější odpovědi v této poradně, které se tématu vrácení zakoupené věci věnovaly (např. odpověď ze dne 26. 10. 2017).

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.