ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace


DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA


Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Stočený tachometr o 400 000 km

Kateřina (ka***l@...) - 26.07.2019 13:50:12 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,

v březnu 2019 jsme zakoupili osobní automobil, rv. 2011, na tachometru najeto 200 000 km. Přes Cebii jsme zjistili, že auto bylo stočeno cca o 100 000 km. O tomto jsme věděli a auto jsme s tím, že je stočené, zakoupili. Zakoupili jsme auto od soukromé osoby, které ho koupila před rokem a půl od bazaru, který dovážel z DE - první majitel v ČR je ale ona soukromá osoba, od které jsme automobil zakoupili. Ve smlouvě bylo napsáno, že nenese odpovědnost za najeté km (to jsme podepsali, protože jsme o stočení "věděli", tak jsme byli přesvědčení, že žádné problémy dělat dodatečně nebudeme). Před koupí jsme byli na 3 prohlídkách v servisu, i na diagnostice a všude nám bylo potvrzeno, že je v dobrém stavu, pouze hlásili jednu závadu na turbu. Počítali jsme tedy s tím, že tuto součástku brzy vyměníme a na diagnostiku se můžeme spolehnout. Auto bylo po 3 měsících na opravě v servisu, mysleli jsme, že nás dostihlo turbo.. Jelikož ani výměna turba nepomohla, dali jsme auto do autorizovaného servisu, kde zjistili, že má najeto 600 000 km, bylo zřejmě taxikářské a jezdilo na dálnicích v DE, proto vypadá stále tak dobře a v tomto smyslu by byla asi škoda ho nestočit.... S touto informací jsme šli za prodejcem, protože přetočení o 400 000 km se nám zdá neúměrné a extrémní.. Chtěli jsme se domluvit na kompenzaci, případně na vrácení vozidla, ale prodejce samozřejmě nechce nic řešit. Máme nějakou šanci na úspěch, když bychom to řešili soudní cestou? Přeci jen je to podvod.. a za takovýchto podmínek by auto zřejmě nikdo nekoupil, spíše by se rozebralo na náhradní díly..

Děkuji za pomoc..


Administrátor (p.***s@...) - 31.07.2019 09:51:47

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Ve Vašem případě jsme bohužel toho názoru, že případný (soudní) spor s osobou, která Vám prodala automobil s tzv. „stočeným“ tachometrem, nemá příliš velkou naději na úspěch.

Ve Váš neprospěch hovoří jednak Vámi citovaná doložka v kupní smlouvě a dále také skutečnost, že ačkoliv jste před koupí vozu zjistili, že tachometr byl protiprávně stočený, auto jste přesto zakoupili.

Do budoucna lze pouze doporučit větší opatrnost při koupi vozu, a to tím spíše, když se problém (stočený tachometr) objeví při prohlídce automobilu před jeho převzetím.

Samozřejmě je možné s prodávajícím vstoupit do jednání a pokusit se domluvit například na dodatečné slevě z ceny díla, ovšem to pochopitelně záleží též na vůli protistrany.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.