ProdejAUTO

Přihlášení Googlem

Přihlášení Facebookem

Přihlášení

Registrace

DOMŮ

INZERCE / BAZAR

PRÁVNÍ PORADNA

Inzeráty uživatele

ProdejAUTO
ProdejAUTO DOMŮ INZERCE / BAZAR PRÁVNÍ PORADNA

Záruka od výrobce u ojetého vozu

Petr (ma***1@...) - 29.01.2020 06:20:35 - Právní poradna (AUTO-MOTO)

Dobrý den,
1/2019 jsem zakoupil ojetý vůz z bazaru, který byl vyroben a uveden do provozu 6/2017. Výrobce na vozy dává 5letou záruku. Před prodejem jsem se výslovně na platnost záruky od výrobce ptal. Byla mi potvrzena. Po odvezení do autorizovaného servisu již v den prodeje vozu jsem byl informován, že nebyly splněny podmínky záruky od výrobce. Důvodem bylo překročení pravidelné garanční prohlídky po 20 000 km o 5 000 km. Druhá podmínka, tedy garanční prohlídka každý rok byla splněna. Bohužel ve smlouvě tato skutečnost není uvedena. Je možné to považovat za skrytou vadu? Případně pokud bych měl písemný/hlasový záznam, který by dokazoval, že bazar mi tuto informaci potvrdil, mohl bych s reklamací či odstoupením smlouvy uspět?

Administrátor (p.***s@...) - 04.02.2020 16:12:21

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Z Vašeho popisu situace je zřejmé, že prodejce automobilu Vás jako kupujícího nesprávně (dle dostupných informací navíc vědomě) informoval o tom, že záruka poskytovaná výrobcem vozu je u zakoupeného vozidla zachována. Pokud by se Vám podařilo prokázat, že Vás prodávající skutečně kvalifikovaně a nezpochybnitelným způsobem ujistil, že záruka je zachována, ačkoliv musel vědět, že pro takový stav nebyly splněny podmínky, pak by mohlo takové jednání prodejce skutečně představovat závažné porušení smlouvy, které by Vás mohlo opravňovat k odstoupení od kupní smlouvy.

Konkrétní a podrobnější okolnosti Vašeho případu však doporučujeme konzultovat nejlépe s advokátem, který by po prostudování věci přesněji zhodnotil Vaši právní pozici.

V každém případě však v obdobných případech doporučujeme trvat na tom, aby prohlášení prodávajícího o zachování záruky od výrobce bylo výslovně obsaženo v písemné kupní smlouvě.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se, prosím, přihlašte nebo zaregistrujte.